Hipokratas Efese – Turkija

Hipokratas Efese / Turkija nuo 609 EUR

Efesas • Selčukas • Sirince • Pamukalė • Hierapolis • Bodrumas – Kosas – Zia • Kefalos • Kalymnos – Plati – Pserimos – Nisyros 

  • Aplankysite Turkiją ir Graikiją vienos kelionės metu
  • Žavingos salos Kalymnos, Nisyros, Pserimos, Plati
  • Veikiančio Nisyros salos vulkano kraterio vidus
  • Apsilankymas Pamukalėje ir Efese
  • Galimybė pratęsti atostogas Turkijoje

TrasaPuiki galimybė apsilankyti Turkijoje ir Graikijoje vienos kelionės metu. Apsilankysite Efese, kur galima pasijusti kaip senovės pasaulio gyventoju, apžiūrėsite gamtos stebuklą Pamukalę – vandeniu užpildytqs kalkių terasas bei aplanksyite garsujį kurortą – Bodrumą. Lankantis Graikijos Koso saloje, verta pasirinkti papildomus kruizus: 3 salos – Kalymnos, Plati, Pserimos ir Nisyros – mažasis Santorinas, puiki galimybė atsipalaiduoti prie Egėjo jūros. Verta užsibūti Turkijoje savaite ilgiau ir pailsėti viename iš ITAKA siūlomų viešbučių. Maršrutas: apie 680 km.

KELIONĖS PROGRAMA

1. DIENA.
Tiesioginis skrydis į Bodrumą. Kelionė autobusu į viešbutį, apgyvendinimas, vakarienė, nakvynė.

2. DIENA. EFESAS – SELČUKAS – SIRINCE (atstumas: apie 380 km)
Pusryčiai. Išsiregistravimas iš viešbučio. Apsilankymas EFESE, viename didžiausių ir geriausiai išsaugotų senovės miestų. Miesto griuvėsių apžiūra: Arkadijaus kelias, Celso biblioteka, teatras, pirtys, daugybė šventyklų bei viešieji pastatai ir t.t. Kelionė į netoliese esančią SELČUKĄ. Šv. Jono bazilikos griuvėsių ir namo, kur, kaip tikima, paskutiniuosius savo gyvenimo metus praleido Dievo Motina, apžiūra. Vykimas į vaizdingą SIRINCE kaimą, apsuptą vaismedžių sodais ir vynuogynais. Vyno degustacija viename iš vietinių vynuogynų. Pervežimas į Pamukalę. Apgyvendinimas, vakarienė ir nakvynė.

3. DIENA. PAMUKALĖ – HIERAPOLIS – BODRUMAS (atstumas: apie 250 km)
Pusryčiai. Išsiregistravimas. Apsilankymas PAMUKALĖJE, vadinamoje medvilnės tvirtove, vienoje iš nuostabiausių gamtos stebuklų. Pasivaikščiojimas po baltas kalkių terasas, įtrauktas į UNESCO sąrašą. HIERAPOLIO – miesto, įkurto Pergamo karaliaus Eumeno II apie II a. pr. m. e. – griuvėsių lankymas; čia iki šiol yra išlikęs teatras. Pervežimas į BODRUMĄ. Apsilankymas Myndoso vartuose ir amfiteatre, iš kur atsiveria nuostabus vaizdas. Apsilankymas turkiškame turgelyje. Pervežimas į Bodrumą. Apgyvendinimas, vakarienė ir nakvynė.

4. DIENA. KOSAS – ZIA – KEFALOS (atstumas: apie 50 km)
Pusryčiai. Išsiregistravimas. Keltas į KOSO salą. Vykimas į Asklepioną – didžiausią salos atrakciją. Tai didelis archeologinis kompleksas, kurį sudaro senovinės šventyklos ir pirmosios medicinos mokyklos, kur mokėsi, o paskui ir darbavosi pats Hipokratas, liekanos. Vykimas į ZIA, įsikūrusį Dikeos pakalnėje, iš kur atsiveria vaizdinga apylinkių panorama. Čia yra daug alyvmedžių giraičių, iš kurių vaisių gaminamas alyvuogių aliejus. Pravažiavimas per Lagoudi, Old Pyli ir Amaniou kaimelius, trumpas sustojimas Pyli miestelyje su kalnų šaltiniu. Pravažiavimas per Antimachijos kaimelį su pilies griuvėsiais į KEFALOS. Laisvas laikas nuotraukoms. Toliau – Kamari įlanka, laisvalaikis maudymuisi jūroje ir pietums. Apsilankymas medaus perdirbimo gamykloje, degustacija. Kelionė autobusu į viešbutį. Apgyvendinimas, vakarienė ir nakvynė.

5. DIENA. KALYMNOS – PLATI – PSERIMOS
Pusryčiai. Pasirinktinai (už papildomą mokestį vietoje): kruizas į KALYMNOS, PLATI, PSERIMOS salas su galimybe paplaukioti ir panardyti. Kruizo metu galima pasikaitinti šiltos Graikijos saulės spinduliuose. Apsilankymas Kalymnose, žavingoje saloje, žinomoje dėl pinčių gaudymo. Pietūs. Kruizas į Plati salą – galimybė paplaukioti ir panardyti. Toliau kruizo maršrute – maža žvejų salelė Pserimos su gražiu smėlėtu paplūdimiu. Grįžimas į Kosą. Kelionė į viešbutį, vakarienė, nakvynė.

6. DIENA. NISYROS
Pusryčiai. Laisvas laikas arba pasirinktinai (už papildomą mokestį vietoje) kruizas į NISYROS salą. Pasivaikščiojimas siauromis gatvelėmis, vinguriuojančiomis tarp kaskadomis išsidėsčiusių sniego baltumo namukų. Būtent dėl šių baltasienių namukų gausos bei mėlynų langinių ir durų sala neretai pavadinama mažuoju Santorinu. Vykimas prie veikiančio vulkano kraterio. Nusileidimas pėsčiomis į Stefanos kraterį, kurio dugnas nusėtas fumarolėmis, iš kurių veržiasi karšti vulkaninės kilmės garai – sieros dvideginis ir vandens garai. Grįžimas į Koso salą, kelionė į viešbutį, vakarienė, nakvynė.

7. DIENA. BODRUMAS
Pusryčiai. Išsiregistravimas iš viešbučio. Laisvalaikis. Keltas į Bodrumą. Apgyvendinimas viešbutyje. Laisvalaikis, vakarienė, nakvynė.

8. DIENA.
Pusryčiai. Išsiregistravimas ir pervežimas į Bodrumo oro uostą. Tiesioginis skrydis į Lietuvą. Asmenys, pratęsiantys kelionę: pusryčiai, išsiregistravimas, pervežimas į pasirinktą viešbutį.

PASLAUGOS

7 nakvynės 3*** viešbučiuose miestuose ar miestų apylinkėse: 3 nakvynės Bodrume, 3 Koso saloje, 1 Pamukalės apylinkėse; dviviečiai numeriai (galima 1 papildoma lova) su vonios kambariais ir oro kondicionavimu • maitinimas: 7 pusryčiai, 7 vakarienės • skrydis • kelionė autobusu arba mikroautobusu (priklausomai nuo žmonių skaičiaus) • gido priežiūra

PASTABOS
  1. Privalomi mokėjimai vietoje: įėjimo bilietai į lankomus objektus, gido priežiūra, keltas, degustacija: apie 145 EUR /asm., arbatpinigiai: apie 3 EUR/asm/d.
  2. Vizos: Lietuvos piliečiams, vykstantiems turistiniais tikslais į Turkiją, viza nereikalinga. Įvažiuojančiojo į šalį asmens pasas turi galioti ne trumpiau kaip 6 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos.
  3. Papildomai pasirenkami mokesčiai: plaukimas į Kalymnos, Plati ir Pserimos salas: apie 45 EUR; kruizas į Nisyros salą: apie 58 EUR.
  4. Kurban Bairam šventės metu kai kurie muziejai ir mečetės Turkijoje yra uždaryti turistams.
  5. Gali keistis kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ar kainos.